Dobry program do fakturowania oferuje największe korzyści: łatwość obsługi, intuicyjność i wygodę. Są to najważniejsze aspekty z praktycznego punktu widzenia. Dobrze zaprojektowany system do fakturowania powinien być zgodny z przepisami podatkowymi i na bieżąco aktualizowany.

To tylko niektóre z opcji, jakie oferuje najlepszy program do fakturowania:

  • Budowanie katalogów towarów lub usług
  • Weryfikacja kontrahentów
  • Automatyczne pobieranie danych kontrahentów
  • Księgowanie faktur w ewidencji podatkowej

Jakie są kluczowe cechy tych funkcji? I dlaczego są one ważne dla przedsiębiorców?

Budowa katalogów towarów i usług

Przedsiębiorcom bardzo wygodne wyda się posiadanie katalogu towarów i usług. Funkcja ta pozwala zaoszczędzić czas, ponieważ nie trzeba za każdym razem przy wystawianiu faktury wpisywać danych o produkcie, takich jak nazwa, cena, stawka VAT. Taka automatyzacja pozwala zarówno na oszczędność czasu, jak i na zarządzanie stanem magazynowym produktów.

Weryfikacja kontrahentów
Możesz wystawić fakturę sprzedaży, jeśli wszyscy kontrahenci są dostępni w bazie danych. Wystarczy, że w danych nabywcy wpiszesz numer NIP. Pozostałe dane zostaną automatycznie pobrane z tego systemu. Oszczędza to czas i zmniejsza prawdopodobieństwo pomylenia danych kontrahentów.

Rzetelność i kompetencje kontrahentów możesz sprawdzić również za pomocą programu do fakturowania. Umożliwia on dostęp do ogólnopolskich baz dłużników oraz do giełd wierzytelności. Wiele firm ubiegających się o duże kontrakty wybiera programy, które pozwalają na integrację z krajowymi wywiadowniami gospodarczymi.

Ważne jest, aby przy wyborze programu wziąć pod uwagę kwestie bezpieczeństwa. Dzięki tej funkcji przedsiębiorca może sprawdzić, czy kontrahent regularnie płaci VAT przed wystawieniem faktury. Należy pamiętać, że jeśli nabywca nie zapłaci podatku, urząd skarbowy skontaktuje się z nami w celu uregulowania sprawy.

Automatyczne księgowanie faktur
System automatycznie księguje faktury, dbając o to, aby dokumenty zostały zaksięgowane w odpowiednich rejestrach księgowych. System rozpoznaje moment powstania obowiązku podatkowego. Zapewnia to przejrzystość i porządek w dokumentacji, a także gwarantuje, że nie przeoczymy obowiązku podatkowego.

Funkcje dodatkowe -
Te funkcje powinny być podstawą każdego programu do fakturowania. Na wfirma.pl dostępne są dodatkowe opcje, które nie są oferowane w innych programach. Możliwość ustawienia przypomnień o płatności SMS lub e-mail.

Program pozwala na wysyłanie faktur elektronicznych, które posiadają bezpośredni link do płatności. Może to być wykorzystane do generowania analiz przychodów, sprzedaży czy przepływów pieniężnych. Za pomocą wfirma.pl przedsiębiorcy mogą również generować faktury okresowe, które mogą wysyłać do swoich klientów. Jest to funkcja sprzedaży abonamentowej.