Oprogramowanie do księgowości online jest dostępne dla małych firm. Przedsiębiorca może prowadzić dokumentację swojej działalności samodzielnie lub z pomocą księgowych. Obsługa programu księgowego, wbrew pozorom, nie jest trudna.

Rola przedsiębiorcy polega na wystawianiu i wprowadzaniu dokumentów księgowych (najczęściej faktur i rachunków). - na tej podstawie prowadzone są księgi i ewidencje (np. Rejestr Ksiąg i Ewidencji. Ewidencja ryczałtowa. Zakup i sprzedaż VAT. ), wyliczane są zobowiązania podatkowe (aplikacja automatycznie podaje ich kwoty), generowane są deklaracje, które następnie są odsyłane do urzędu. System księguje dokumenty automatycznie, eliminując możliwość popełnienia błędu.

Biuro Rachunkowe - dedykowany księgowy Program księgowy przeznaczony dla małych firm

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie prowadziłeś żadnej księgowości, każdy powinien poradzić sobie z księgowością online. W razie wątpliwości możesz skorzystać z poradników i konsultantów. Możesz też zamówić bezpłatną weryfikację.

Jaki program księgowy jest najlepszy dla małych firm? Na co należy zwrócić uwagę?
Na te kwestie warto zwrócić uwagę, szukając programu księgowego.

  • Wsparcie księgowe i techniczne - np. przez e-mail lub telefon, czat
  • Częstotliwość aktualizacji - Czy program jest zawsze zgodny z aktualnymi przepisami?
  • Dostęp online - Możliwość księgowania lub wystawiania faktur z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie.
  • Automatyzacja i wygoda - np. automatyczne księgowanie faktur, możliwość wysyłania dokumentów do urzędów z domu itp.
  • Bezpieczeństwo - Szyfrowanie danych i kopie zapasowe, staż pracy w firmie
  • Bonusy - Dodatkowe narzędzia dla firm, np. CRM, magazyn, analizy sprzedaży, prognozy podatkowe, integracje ze sklepami internetowymi, Allegro i inne.
  • Księgowość online - 30 dni darmowej księgowości dla małych firm
  • Księgowość online - opłaty i koszty
  • Księgowość online to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce obniżyć koszty prowadzenia działalności. Dostęp do oprogramowania księgowego jest tańszy niż zatrudnianie księgowej. W ifirma.pl wynosi on 45 zł miesięcznie (w przypadku płatności z góry za 6 miesięcy, a w rozliczeniu miesięcznym - 54 zł). W ramach abonamentu otrzymują Państwo nielimitowane wsparcie księgowe ze strony BOK.

Księgowość elektroniczna jest najbardziej przystępna cenowo dla osób, które księgują dużą ilość dokumentów. Biura rachunkowe opierają swój cennik na liczbie obsługiwanych dokumentów (np. liczbie zaksięgowanych dokumentów kosztowych, ale ceny księgowości online są stałe.

Należy pamiętać, że wydatki na prowadzenie księgowości można wliczyć w koszty działalności. Może to pomóc firmie w obniżeniu podatku dochodowego.

Księgowość online jest idealna dla małych firm

Księgowość online jest łatwa i niezbyt czasochłonna. Mniej jest obowiązków i zawiłości związanych z rozliczeniami dla firm o mniejszej skali działalności. Wszystkie czynności księgowe dla małej firmy powinny być wykonane w ciągu kilku godzin każdego miesiąca.

Program do fakturowania jest regularnie aktualizowany, dzięki czemu jest zawsze zgodny z obowiązującymi przepisami. Oznacza to, że przedsiębiorca nie musi martwić się o kodeksy i zmiany w ustawach. Zamiast tego może spokojnie zarządzać swoim biznesem - bez konieczności zatrudniania księgowego.