Rozpoczynając działalność gospodarczą lub rozwijając własną firmę warto zainteresować się eleganckim, szybkim programem do fakturowania. Taki program to mądra inwestycja i jest niezbędny dla każdego przedsiębiorcy. Podlega on obowiązującym przepisom ustaw, w tym ustawy o podatku od towarów i usług Art. 106e ust1. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, na co zwrócić uwagę przy wyborze tego typu programów.

Powszechnie wiadomo, że papierowe faktury nie są już głównym dokumentem w firmie. Zarówno osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą, jak i duże firmy są zobowiązane do wystawiania faktur elektronicznych. Niezbędne jest posiadanie programu do fakturowania, który pozwoli na tworzenie faktur w formie elektronicznej. Aktualna i odpowiednia aplikacja stworzy taki plik, a następnie zostanie on dostarczony do właściwego dla podatnika urzędu skarbowego. JPK powinien być archiwizowany w formie elektronicznej przez pięć lat, co zapewni jego bezpieczeństwo i trwałość.

Kolejnym powszechnym obowiązkiem jest posiadanie podpisu elektronicznego do podpisywania deklaracji, JPK i innych dokumentów.

Wymogi te, wraz ze zmieniającym się otoczeniem rynkowym (np. Inteligentni przedsiębiorcy będą dążyć do ułatwienia sobie życia ze względu na zmieniającą się sytuację rynkową (np. Można wykorzystać program, który pozwoli mu na prowadzenie firmy i wystawianie faktur. Program musi mieć możliwość tworzenia JPK z wykorzystaniem informacji z ewidencji zakupu i sprzedaży VAT. Oprogramowanie to pozwoli na wysyłanie JPK bezpośrednio z programu, dlatego warto skierować swoje poszukiwania w tym kierunku.

Faktury powinny być wystawiane szybko, czytelnie i bez błędów. Dobrze jest zadbać o to, aby Twoja firma uzyskała jak najlepszy zwrot z inwestycji. To mądry pomysł, aby ułatwić swojej firmie załatwianie spraw.

Programy do fakturowania online - pracuj zdalnie!

Oprogramowanie do fakturowania online jest warte uwagi podczas poszukiwań. Oprogramowanie do fakturowania online ma tę zaletę, że może być uruchamiane z dowolnego miejsca i może być używane zdalnie z dowolnego urządzenia (w tym z urządzeń mobilnych, takich jak smartfony i tablety). Dzięki temu kontrahenci mają stały dostęp do swoich danych i faktur. Możesz uzyskać dostęp do danych z telefonu, nawet jeśli nie jesteś w pracy lub na spotkaniu.

FakturaXL.pl to popularny program do pracy zdalnej online. Jest to program do faktur online, który posiada wiele funkcji, które mogą pomóc w sprawnym prowadzeniu firmy.

Programy online takie jak Comarch ERP mają wiele zalet.

Pobierz informacje o kontrahentach z Głównego Urzędu Statystycznego (baza GUS).
Sprawdź, czy kontrahent jest zarejestrowany jako podatnik VAT oraz czy jego numer konta znajduje się na białej liście MF.
Elektroniczne dostarczanie faktur za pomocą e-maila lub sms-a.
Automatyczne generowanie i wysyłanie plików JPK bezpośrednio z programu do Urzędu Skarbowego. FakturaXL.pl to jedyny program, który umożliwia podpisanie i wysłanie pliku jednym kliknięciem.
Faktoring SMEO pozwala na sprawne zarządzanie płatnościami firmy i płynnością finansową. Zawiera również automatyczne przypomnienia o płatnościach, windykację online oraz automatyczne monity. Comarch, pionier w tej dziedzinie, zapewnia obsługę całego procesu windykacji i faktoringu bezpośrednio w programie.

Możliwość jednoczesnego korzystania z oprogramowania przez wielu pracowników na różnych stanowiskach

Fakturowanie online oferuje bezpieczeństwo na wyższym poziomie niż programy desktopowe. Ze względu na wysokie koszty i brak wiedzy technicznej, rozwiązania te często nie są dostępne dla "statystycznego Kowalskiego". Comarch, na przykład, stosuje podobne zabezpieczenia jak banki internetowe. Szyfruje dane i posiada Certyfikat SSL, który zapewnia bezpieczeństwo transmisji danych. Chroni dane przed utratą, stosując codzienne automatyczne kopie zapasowe i replikację danych na żywo.

Inwestycja w tego typu oprogramowanie ułatwia życie. Ułatwia funkcjonowanie przedsiębiorcom, ich pracownikom, księgowym. Pozwala na łatwiejsze przechowywanie danych, zdalny dostęp i monitorowanie sprzedaży.